Czy warto kupić auto z wyprzedaży rocznika?

27-03-2020 11:51

Koniec roku to moment, kiedy wkraczamy w sezon wyprzedażowy aut wyprodukowanych w minionym roku. Rabaty potrafią być bardzo korzystne, sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dlaczego tak się dzieje? Czy warto zakupić samochody z wyprzedaży rocznika 2019? Pora rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące tego typu akcji.

Samochód z wyprzedaży nie jest stary!

Wyprzedaż rocznika 2019 nie oznacza, że samochody z tej puli są gorsze - to po prostu modele, które pozostały u dilerów, którzy za moment wystawią egzemplarze z bieżącej produkcji. Nikt nie chce prowadzić sprzedaży równoległej, a głównym celem jest oczyszczenie placów i magazynów. W efekcie rabaty dotyczące aut z minionego rocznika należą do bardzo kuszących.

Tego typu akcje to specyfika naszego rynku. W Polsce wiek i wartość auta określana jest na podstawie roku produkcji, a nie, tak jak w innych krajach, ze względu na datę pierwszej rejestracji. Rok produkcji wykorzystują przede wszystkim ubezpieczyciele; jest także wpisywany do dowodu rejestracyjnego. Może to oznaczać, że kupując auto w 2019 roku, nabędziemy egzemplarz wyprodukowany w 2018 roku, czyli w teorii o rok starszy. Ma to jedynie takie znaczenie, że w momencie sprzedaży takiego auta można zainkasować mniej niż ktoś, kto dołożył wcześniej nieco pieniędzy i kupił samochód z 2019 roku. Nad zakupem wyprzedażowego egzemplarza warto się zastanowić, gdy wysokość rabatu jest na tyle atrakcyjna, że rekompensuje spadek wartości.

Forma rabatu a rzeczywista korzyść

Istotna jest forma rabatu, którą należy rozróżnić ze względu na klasyczny upust gotówkowy, a pakietem korzyści, w którego skład może wchodzić ubezpieczenie czy dodatkowe wyposażenie. Z punktu widzenia klienta najczęściej kusi możliwość zapłaty mniejszej kwoty, co też proponujemy na naszej stronie w ramach ofert wyprzedaży rocznika 2019. W kontakcie z nami można też porozmawiać o wyposażeniu dodatkowym, których oferta może być warta rozważenia.

Nasze rabaty dotyczą aut dostępnych od ręki. W skład naszej oferty wyprzedażowej wchodzą auta o różnych gabarytach, stąd też każdy znajdzie coś dla siebie według swojego zapotrzebowania. Wystarczy przejrzeć naszą ofertę i można zapomnieć o długotrwałych poszukiwaniach na innych stronach internetowych.

Zalety kupna aut w ramach wyprzedaży rocznika

Słowo „wyprzedaż” w kontekście oferowanych przez nas modeli Seata nie jest nacechowane negatywnie. To masa korzyści, z których warto skorzystać, a zaoszczędzoną różnicę w cenie przeznaczyć na inny cel, jak np. doposażenia auta. Nasi dealerzy są skłonni do ustalenia każdego detalu, stąd warto przed dokonaniem zakupu skontaktować się z nami za pomocą formularza. Z pewnością oferta będzie dopasowana do oczekiwań.

Wśród naszych aut nie ma modeli demonstracyjnych, każdy, kto zdecyduje się na zakup modeli z rocznika 2019 otrzymuje pełną gwarancję producenta, która liczona jest od daty pierwszej rejestracji. To świetna okazja dla kierowców, którzy chcą korzystać z auta dłużej niż 2-3 lata. Po tym okresie czasu różnica w cenie między sąsiednimi rocznikami stanie się niewielka. Wówczas samochód można sprzedaż bez jakichkolwiek strat. Ceny przy zakupie na działalność gospodarczą lub grupę zawodową a osobę fizyczną różni się w przypadku wyprzedaży.