Lato 2020. Czy to dobry moment na zakup nowego samochodu?

23-07-2020 14:33

Po miesiącach przestoju branża motoryzacyjna wraca powoli do normalności. Salony otwierają się na klientów, oferując, tak jak Seat, zakup auta bez konieczności odbycia wizyty w siedzibie dilera. Można też liczyć na atrakcyjne zniżki!

Po kompletnie martwych miesiącach, gdy Europa była całkowicie zamrożona przez pandemię, życie zaczyna wracać do normy. Także w Polsce i także w branży motoryzacyjnej. Czerwiec był pierwszym miesiącem, w którym sprzedaż samochodów zaczęła ponownie rosnąć. By zachęcić nieśmiałych jeszcze nieco klientów do wizyty w salonie, Seat przygotował szereg promocji.

Pieniądze w banku nie pracują, a promocje czekają

Spadające stopy procentowe nie zachęcają do przechowywania pieniędzy w bankach. Dlatego, jeśli nosiliśmy się z zamiarem zakupu nowego auta, warto to zrobić właśnie teraz.

Po okresie przymusowego przestoju w branży oczywiste jest, że dilerzy samochodowi będą chcieli jak najszybciej sprzedać auta, które od wprowadzenia lock downu blokowały przysalonowe parkingi. Nie inaczej jest w przypadku autoryzowanych dilerów Seata. Ten jednak postanowił zachęcić potencjalnych klientów specjalnymi promocjami.

Obniżki o kilkanaście tysięcy złotych

Szczególnie atrakcyjnie wyglądają oferty specjalne na auta z rocznika 2019. Zostało ich już naprawdę niewiele, a to, że w ogóle są jeszcze w sprzedaży, spowodowane jest oczywiście długim zamknięciem salonów Seata. Na stronie firmy Carsed, autoryzowanego dilera Seata można znaleźć auta, których cena sprzedaży spadła nawet o kilkanaście tysięcy złotych. Wśród nich jest między innymi Seat Ateca FR 2.0 TSI 190 KM z 7-biegową automatyczną skrzynią biegów DSG 4Drive Start/Stop. Teraz tego typu SUV-a w topowej wersji można mieć już za niespełna 152 tys. zł, podczas gdy jeszcze niedawno należałoby na niego wydać blisko 166 tys. zł. Czternaście tysięcy złotych premii tylko za to, że auto czas lock downu spędziło bezpiecznie w salonie, a nie na naszym parkingu pod domem? To zdecydowanie atrakcyjna i warta zastanowienia oferta. Warto dodać, że auto dostępne jest od ręki. To także dobry czas, by w promocyjnej cenie zdobyć też miejskie auto typu Seat Ibiza. Teraz w cenie niewiele przewyższającej wartość auta w podstawowej wersji wyposażeniowej dostaniemy bardziej topowe modele. Z rabatem można zresztą kupić teraz auta z rocznika 2020, które trafiły do salonów jeszcze przed pandemią.

Seat Tarraco za tysiąc w bezpiecznym leasingu

Równie interesująco wyglądają także nowe oferty finansowania zakupu nowych Seatów. W ramach oferty Leasing Bez Zobowiązań można zdobyć nowego Seata Tarraco, którego wysokość raty leasingowej wyniesie jedynie 1005 zł netto! Mało tego, nie jest przy tym wymagany żaden wkład własny, a w samą opłatę miesięczną wliczone są także koszty pakietu ubezpieczeniowego. To oferta specjalnie przygotowana na specyficzną sytuację, w jakiej znalazł się świat a w tym Polska. Leasing Bez Zobowiązań pozwala na odstąpienie od umowy w ciągu roku, jeśli okazałoby się, że sytuacja finansowa leasingobiorcy pogorszyłaby się znacząco ze względu na kryzysową sytuację. Jedynym warunkiem jest konieczność udokumentowania opłacenia pierwszej raty. Jeśli spełnimy ten warunek, auto będziemy mogli oddać do dilera bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów.

Tylko u Seata złotówka nadal bardzo silna

Ciekawe rabaty przygotowano także i na najnowszy model w rodzinie Seata. Mowa o najnowszym Leonie, który niedawno pojawił się w autoryzowanej sieci dilerskiej Seat. Będąc w salonie warto zapytać o wersję Premiere Edition. W jej ramach można dostać warte 5800 zł wyposażenie dodatkowe w cenie zaledwie jednego złotego. Jak się okazuje, złotówka może być na prawdę bardzo dużo warta. Możemy za nią dostać choćby asystenta parkowania wraz z czujnikami z przodu oraz z tyłu, a do tego ambientowe oświetlenie wnętrza, a na dokładkę NaviSystem, czyli nowoczesną nawigację. Więcej informacji o promocjach znajdziecie Państwo w salonach Seat.